PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Avrupa Birliğinde Yeni Kozmetik Yönetmeliği 11 Temmuz 2013 te yürülüğe giriyor


Neşe İçibal
08-03-2012, 16:33
11 Temmuz 2013 tarihinden itibaren, Avrupa Birliğinde piyasaya sürülen Kozmetik Ürünlere iliskin (EC) No 1223/20092 sayılı AB Yönetmeliği'ne uygun olması gerekmektedir. Ancak, yeni Yönetmeliğin maddelerinden bazıları daha erken uygulanmaya başlayacaktır.

Bu Yönetmelik, AB’ye üye 27 ülkenin her birinde (ve Norveç, İzlanda ve Liechtenstein'da), AB Direktiflerinde olduğu gibi ülke bazında yürürlüğe girme zorunluluğu söz konusu olmaksızın ulusal yasa olarak yürürlülüğe girecektir. (EC) No 1223/2009 sayılı Yönetmelik, 76/768/EEC sayılı eski Kozmetik Ürünler Direktifinin ve bu Direktifte sonradan yapılan 67 değişikliğin yerini almaktadır.

Detaylara aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz,

EC sets up new Cosmetic Products Notification Portal to better serve industry

The European Commission launched a new web portal for cosmetic products - the Cosmetic Products Notification Portal (CPNP) – aimed at being a one stop shop for the industry to submit information about the products placed on the EU market.

http://www.cosmeticsdesign-europe.com/Regulation-Safety/EC-sets-up-new-Cosmetic-Products-Notification-Portal-to-better-serve-industry